PORADNIK OGRODNIKA

Reklamy

Komentarzy 7 to “PORADNIK OGRODNIKA”

 1. maxmar123 Says:

  super stronka. wiele się z niej nauczyłem

 2. ana Says:

  Jestem zachwycona zebranymi informacjami. Odnalazłam wiele odpowiedzi na dotyczące uprawy moich wymarzonych kwiatów. z przyjemnościa zabieram się do robót ogródkowych.

 3. danka Says:

  super strona napisane prosto zrozumiale,odnalazłam wiele odpowiedzi super super

  • zojalitwin Says:

   W razie braku danych na jakiś temat proszę pytać.

   • IGA Says:

    Chyle czoła dla Pani wiedzy i zamiłowania i prosżę o poradę. Zamierzam posadzić żywopłot z cisów. Na razie są niewielkie i zajmą mało miejsca. Pas ziemi, na którym bedą rosły, przynajmniej na razie będzie trochę pusty. Proszę mi doradzić jakie rośliny mogę posadzić w towarzystwie cisów, Miejsce jest nasłonecznione latem od rana do godz. 16 – 17. Może jakieś zadarniające?

   • zojalitwin Says:

    Wszystko zależy jak wysoki chce mieć pani ten żywopłot. Kiedy oczekiwałam na dorośnięcie żywotników do odpowiedniej wysokości posadziłam między nimi astry nowo-angielskie. One wyrastają na wysokość do 150 cm. Kiedy żywotniki dorosły astry zlikwidowałam. Przy niższym żywopłocie można posadzić astra krzaczastego. On ma maksimum metr i to na dobrych glebach. Z takim rozwiązaniem wiąże się jednak konieczność przycinania karpy na wiosnę w miarę rozwoju cisa. Cis rośnie bardzo wolno więc nie będzie to uciążliwością, a brak będzie corocznego produkowania sadzonek rocznych i do granic możliwości zajętych parapetów. Astry będą pięknie kwitnąć jesienią. Wczesną wiosną zetnie pani gołe pędy i spali. Z roku na rok karpa astra będzie się powiększać. Zatem tylko pozostanie pilnowanie by obie rośliny rosły bezkolizyjnie. Jak takie rozwiązanie się nie będzie podobało to proszę się odezwać.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: